Посушлива погода на початку осені, спека і дефіцит опадів в басейні середнього і Нижнього Дону призведе до сильного обміління річки в жовтні. До такого висновку прийшли фахівці науково-дослідного інституту при МНС Росії (ВНДІГОЧС).

За прогнозом вчених, у вересні температура в Ростовській і Волгоградській областях перевищить норму як мінімум на 2 градуси, а опадів буде як мінімум на 20% менше норми.

– На сьогоднішній день Цимлянське водосховище наповнене до позначки 33 метри по Балтійській системі, що всього на 2 метри вище мертвого об’єму і на 3 метри нижче нормального підпірного рівня, — заявив начальник Інституту Володимир Мошков. – Мертвий об’єм водосховища – це неспрацьована в нормальних умовах експлуатації частина ємності водосховища.

Вчені ВНІІГОЧС відзначили, щоб для підтримки прийнятного рівня річки в сільгоспрайонах Ростовської області, включаючи ділянку біля південної столиці, Цимлянський гідровузол 2 серпня збільшив скидання до 280 кубометрів в секунду. Але, за оцінкою фахівців, вже в кінці серпня-початку вересня приплив водних ресурсів у водосховище складе всього лише 210-250 кубометрів в секунду.

За прогнозом співробітників інституту, при збереженні такого стану справ до середини жовтня в Ростовській області почнуться проблеми з водою. Відповідальним за Водне господарство чиновникам в Інституті рекомендували терміново вживати заходів, щоб населення було забезпечене питним і водно-господарським водопостачанням.

Залишити відповідь