Лідери найбільших економік світу досягли в неділю в Римі розпливчастої Угоди про досягнення вуглецевої нейтральності “приблизно до середини століття”, зробивши при цьому більш конкретний крок проти спалювання вугілля.

Країни G20 не встановили крайній термін для припинення внутрішнього використання вугілля, але вони погодилися припинити фінансування вугільних електростанцій за кордоном. Рішення щодо вугілля являє собою крок, повідомляє New York Times, але воно не відповідає тому, що необхідно для впливу на зміну клімату.

“Я залишаю Рим з нездійсненими надіями, але, принаймні, вони не поховані”, – написав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш в Твіттері, повідомляє AP.

Лідери також заявили, що працюватимуть над тим, щоб до кінця століття середня глобальна температура підвищилася до 1,5 градусів Цельсія в порівнянні з доіндустріальною епохою.

Це мета, яку, на думку вчених, необхідно досягти, щоб пом’якшити найбільш серйозний збиток від зміни клімату. Такі обіцянки-це не те ж саме, що вжиття заходів, але вони могли б допомогти визначити порядок денний конференції ООН з клімату, що починається в Шотландії.

США і Великобританія хотіли встановити твердий крайній термін для поетапного відмови від вугілля, згідно Axios. Представник Великобританії заявив, що заключне Комюніке G-20 “ніколи не повинно було стати головним важелем для забезпечення зобов’язань щодо зміни клімату”. Ось для чого потрібен саміт в Глазго, сказав він.Відсутність зобов’язань з таких питань, як кліматичне фінансування, може ускладнити досягнення угод на Саміті ООН на цьому тижні, повідомляє CNN.

Аналітик G20 з Університету Торонто, тим не менш, сказав, що лідери “зробили лише маленькі кроки” в угоді, в цілому підтвердивши і засмучений, але взявши на себе кілька нових дій.

Він навів приклад простроченої допомоги в розмірі 100 мільярдів доларів бідним країнам, про яку лідери знову заявили, що вони прихильні “якомога швидше” замість того, щоб просто виконувати угоду.

Але Джон Кіртон сказав, що угода з припинення міжнародного фінансування вугілля має важливе значення. Це “єдине, що є конкретним і реальним”, – сказав він. “Це вважається”.

Залишити відповідь