Зустрівшись з президентом Еммануелем Макроном вперше з тих пір, як угода по зброї з Австралією викликала розкол між США і Францією, президент Байден заявив, що його адміністрація неправильно розібралася з ситуацією.

“Це було зроблено не дуже витончено”, – сказав Байден під час зустрічі з Макроном у п’ятницю. Франція заявила, що була приголомшена угодою, яка, за словами Байдена, здивувала його, пише The Washington Post.

“У мене склалося враження, що Франція була проінформована задовго до того, що угода не відбудеться”, – сказав він.

Ці двоє, які перебувають у Римі на саміті G20, зустрілися в Посольстві Франції у Ватикані, зробивши свої заявлені зусилля з відновлення довіри більш офіційними.

Мало того, що оголошення минулого місяця про Альянс США, Великобританії та Австралії було “незграбним”, як сказав Байден у п’ятницю, це коштувало Франції контракту на 65 мільярдів доларів на поставку підводних човнів до Австралії, згідно Wall Street Journal.

Французькі офіційні особи заявили, що дізналися про цю угоду з повідомлень австралійських ЗМІ. Байден і Макрон двічі обговорювали це питання по телефону перед зустріччю в п’ятницю.

Франція також незадоволена урядами Австралії та Великобританії.Відносини Франції з Австралією не поліпшуються. У четвер Макрон розмовляв по телефону з прем’єр-міністром Скоттом Моррісоном.

У заяві Франції, опублікованій після цього, говориться, що скасована угода з підводних човнів “порушила відносини довіри між нашими двома країнами”. Наступний крок – за Австралією, заявив уряд Франції.

Макрону чекають вибори через шість місяців, і його противники напали на нього через альянс з безпеки. Його вкрай правий опонент, Ерік Земмур, заявив минулого тижня, що Франція повинна перестати бути у владі великих держав, таких як США.У Макрона дійсно є план збільшити свою військову міць і менше розраховувати на НАС, і він хоче підтримки Байдена.

Безпека Франції захищена альянсами за участю НАТО і ЄС, але вони також засновані на підтримці США. Опитування, проведене цього літа, показало, що лише 31 % французьких учасників кажуть, що США враховують такі країни, як Франція, при визначенні міжнародної політики.

“Ми разом прояснили те, що повинні були прояснити”, – сказав Макрон після зустрічі з Байденом. “Зараз важливо точно знати, що така ситуація неможлива для нашого майбутнього”.

Залишити відповідь