Погана новина: Сонячна спалах ось-ось вріжеться в Землю. Хороша новина: через це деякі райони США можуть отримати справжнє шоу в небі.

Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень опублікував” спостереження за геомагнітними штормами ” рівня G3 (тобто сильний) на суботу та неділю через цей спалах і супроводжуючого її викиду корональної маси, що означає, що Спостерігачі за небом в північних частинах Європи і Сполучених Штатах можуть побачити північне сяйво, повідомляє NBC News.

 

Видання зазначає, що, якщо погода буде хорошою і інші фактори співпадуть, Північне сяйво може бути видно в штаті Вашингтон, на всьому верхньому Середньому Заході і в далеких районах Північного Сходу.

За даними NOAA, видимість барвистої події, спричиненої зарядженими частинками сонця, що взаємодіють з атмосферою та магнітним полем нашої планети, може простягатися навіть до Орегона, Айови та Пенсільванії. “Це може стати чудовим шоу для людей у середніх і верхніх широтах США для полярного сяйва”, – сказав С.

Алекс Янг з НАСА розповідає Space.com . SWPC зазначає ,що” вплив шторму G3 на нашу технологію, як правило, має номінальний характер”, хоча центр заявляє, що повідомив авіакомпанії, операторів електромереж і супутникових операторів та інших про можливі наслідки, згідно USA Today.

“Геомагнітні бурі на Землі можуть вплинути на електричні мережі, навігаційні системи GPS, радіо-і Супутникові телекомунікації”, – йдеться в повідомленні Центру.Потужний спалах спалахнув на сонці близько обіду в четвер, рухаючись зі швидкістю близько 604 миль в секунду.

Цей спалах північного сяйва, що прикрашає материкову частину США, відбувається всього через три тижні після іншої, викликаної геомагнітною бурею G2 (помірною). Не часто можна побачити Полярне сяйво на таких низьких широтах, зазначає Space.com , і ваші шанси залежать не тільки від вашого місця розташування і погоди, але і від світлового забруднення у вашій лісовій глушині.

Янг також попереджає, щоб очікування були розумними: навіть якщо ви трохи спостерігаєте за полярним сяйвом, воно не буде таким інтенсивним, як ті, які зазвичай спостерігаються на Крайній Півночі.

Залишити відповідь